با گسترش اینترنت و پیشرفت علم و تکنولوژی، کم کم شیوه های سنتی تبلیغات کارایی خود را از دست داده اند. و جای خود را به تبلیغات موثر و کاربردی مدرن داده اند. در دنیای در حال پیشرفت امروز باید بتوان با جدیدترین متدها خود را با کاربران همسو کرد. ثبت گوگل مپ یکی از موثرترین راه ها برای شناساندن و در دسترس قرار گرفتن کسب و کارها است. با ما همراه باشید تا شما را از فواید آن مطلع کنیم.

معرفی کسب و کار

کسب و کارها و مشاغل مختلف برای ماندن در بازار رقابت نیازمند تبلیغات مفید و کارآمد هستند. باید توجه داشته باشید که شیوه شما برای تبلیغات کسب و کارتان عامل بسیار تعیین کننده ای در موفقیت یا عدم موفقیت شماست. زمانی که از روش های مختلفی همچون ثبت مشاغل یا گوگل مپ بتوانید در دسترس مشتریان و کاربران هدفتان قرار بگیرید می توانید اعتماد آنها را بیشتر به خود جلب نمایید. معرفی کسب و کار شما باید از طرقی انجام شود که بیشترین مخاطب را دارد. امروزه ساده ترین راه برای هر مشتری و فردی استفاده از اینترنت و یا جستجوگر گوگل می باشد. بنابراین معرفی شما در گوگل از طریق سایت های دایرکتوری یا ثبت گوگل مپ بهترین شیوه تبلیغات به نظر می رسد.

از طرفی حضور شما در شبکه جهانی همچون گوگل به نوعی اعتباری برای کار شما محسوب می شود. بنابراین برای نتیجه گیری مطلوب و معرفی هرچه بهتر کسب و کارتان به روز باشید. و از بهترین روش ها استفاده کنید.

مزایای ثبت گوگل مپ

با ثبت نقشه، گوگل به راحتی این امکان را برایتان فراهم می کند که اطلاعات کاری خود را روی نقشه ثبت کنید. این اطلاعات کاری می توانند شامل آدرس محل شرکت، تلفن، ساعت های کار و آدرس سایت و … باشد. اینگونه مشتریان هدف شما می توانند به راحتی به کلیه اطلاعات کاری شما دسترسی پیدا کنند. از طریق سایت و یا مراجعه حضوری برای دریافت خدمات خود از شما اقدام نمایند. به طور کلی اصولا ثبت گوگل مپ برای شغل یا واحد صنفیتان موجب افزایش مخاطب، افزایش اعتماد آنها و سهولت دسترسی به شما از طریق نقشه خواهد شد.

پس همین حالا از اینجا به حرفه ای ها بپیوندید.

موفق و پیروز باشید.

ثبت نشدن کسب و کار در گوگل مپ یک مشکل بزرگی هستش. مخصوصا وقتی که یه کسب و کار کوچیک برای توسعه بازارش سعی کنه اطلاعات خودش رو در نقشه گوگل ثبت کنه.

در ایران تنها حدود 5٪ از کسب و کارها در نقشه گوگل ثبت هستند و تنها 3% از این کسب و کارها از طریق گوگل مپ اقدام به جذب حرفه‌ای و حداکثری مشتری می‌کنند. بقیه خیلی ساده فقط یک مکان ثبت کرده‌اند.

بعضی اوقات پیش میاد که ما اطلاعات یک مکان رو در نقشه گوگل ثبت می‌کنیم ولی تا مدت‌ها یا برای همیشه هیچ خبری از اون مکان روی گوگل مپ نیست. این موضوع زمانی بدتر میشه که ما سعی در ثبت کسب و کار خودمون روی نقشه گوگل داشته باشیم. شایع ترین و مهم ترین دلیل ثبت نشدن مکان در گوگل مپ اینه که اعتبار مکانی کسب و کار شما ناچیزه. این چیزیه که بهش Location Authority هم گفته می‌شه. اگر یکی از شرایط زیر در مورد شما یا کسب و کار شما صادق باشه:

 • کسب و کار شما نوپا باشه.
 • کسب و کار شما به تازگی تغییر مکان داده باشه.
 • از مکان دیگری کسب و کارتون رو ثبت کرده باشید.
 • نام کسب و کارتون خیلی عمومی باشه.
 • سابقه حساب راهنمای محلی گوگل تون ضعیف باشه.

به احتمال زیاد منجر به ثبت نشدن در گوگل مپ میشه و یا مدت طولانی طول می‌کشه تا مکان تون ثبت بشه.

اعتبار مکانی یا Location Authority قدرت و امکان مکان یا کسب و کار شما برای رتبه گرفتن و پیدا شدن در نتایج جستجوی محلی گوگل و جستجوی گوگل مپ است.

هر چه کسب و کار شما از اعتبار مکانی بیشتری برخوردار باشد، در شعاع بیشتری از مکان کسب و کار خود رتبه گرفته و پیدا خواهید شد.

پایین بودن اعتبار حساب کاربری گوگل

اگر با حساب کاربری گوگل خود اقدام به ثبت مکان کسب و کار در گوگل مپ می‌کنید، مطمئن شوید که حساب شما از اعتبار کافی برخوردار است. یک حساب تازه کار که هیچ پیشینه مثبتی نزد گوگل ندارد، با زمان انتظار طولانی یا حتی ثبت نشدن در گوگل مپ مواجه می‌شود.

مشارکت های متعدد ولی نامعتبر قبلی

اگر در گذشته تعداد زیادی مکان با اطلاعات نادرست در نقشه گوگل ثبت کرده باشید، گوگل در مورد ورودی‌های بعدی شما محتاطانه تر برخورد می‌کند. این اتفاق در صورت مشارکت در ثبت امتیاز و نقد و بررسی هم رخ می‌دهد. همچنین تاییدهای نادرست برای تغییرات دیگران یکی از علت های ثبت نشدن در گوگل مپ است. در این صورت تنها راه ثبت مکان روی گوگل مپ از طریق یک اکانت گوگل دیگر و یک اتصال اینترنت دیگر است. سعی کنید یا اتصال اینترنت را تغییر دهید و یا از نرم افزارهای تغییر آدرس آی پی استفاده کنید.

جابجایی کسب و کار روی نقشه گوگل

اگر کسب و کار شما جابجا شده است، خواه اینکه این جابجایی در حد چند خیابان و کوچه یا بین دو شهر مختلف باشد، نباید یک مکان جدید تعریف کنید. بلکه باید مکان قبلی را به روز رسانی کنید.

ثبت مکان جدید در صورت جابجایی مکان کسب و کار می‌تواند یک علت ثبت نشدن مکان در گوگل مپ باشد. این کار از طریق ویرایش نقشه یا Edit the map قابل انجام است. دقت کنید که در این مورد نباید از اضافه کردن یک مکان ثبت نشده یا Add a missing place استفاده کنید.

به منظور ویرایش مکان کسب و کار مراحل زیر را طی کنید:

 1. وارد سایتنقشه گوگل شوید.
 2. به اندازه کافی زوم کنید تا مکان سابق کسب و کارتان را ببینید.
 3. از منوی جانبی روی Edit the map کلیک کنید.
 4. روی گزینه Wrong information کلیک کنید.
 5. دقیقا روی مکان ثبت شده قبلی کلیک کنید.
 6. روی گزینه Change name or other details کلیک کنید
 7. روی دکمه Update location on map کلیک کنید
 8. مکان جدید را انتخاب کرده و روی دکمه Done کلیک کنید

ثبت مکان در گوگل مپ در محدوده متراکم

اگر در یک محدوده متراکم از شهر مثل یک برج اداری که دفاتر زیادی در یک ساختمان قرار دارند، برای ثبت مکان خود روی نقشه گوگل تلاش کنید، مکان شما احتمالا ثبت نخواهد شد.

در چنین شرایطی به دلیل تراکم کسب و کارها و مکان‌های ثبت شده در یک فضای محدود، کسب و کار شما به راحتی ثبت و اضافه نخواهد شد.

دوری مکان ثبت شده از مرکز شهر

گوگل برای جستجوهای گوگل مپ خیلی تابع تقسیمات کشوری نیست. برای مثال فرض کنید کسب و کاری در انتهای غربی بزرگراه خرازی (همت) و در منطقه ۲۲ تهران دارید. اگر چه طبق تقسیمات کشوری، این مکان متعلق به شهر تهران است، ولی گوگل بیشتر با جستجوهای مرتبط با چیتگر مکان شما را نمایش خواهد داد. در صورتی که شخصی در مرکز تهران نام کسب و کار شما را جستجو کند، رتبه و شانس شما برای نمایش کمتر خواهد بود.

لذا علت ثبت نشدن مکان در گوگل مپ ممکن است دوری شما از مرکز شهر باشد چرا که شما در آدرس خود از شهر تهران آدرس دهی کرده‌اید، حال آنکه گوگل آن منطقه را تهران خطاب نمی‌کند.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به بخش Google Support مراجعه فرمائید.

پرسش‌ رایج شما کاربران

من کسب و کارم را خودم ثبت کردم ولی چرا اطلاعات شغل من در گوگل و نقشه نشان نمی دهد؟

پاسخ:

اعتبار مکانی پایین شما

اعتبار پایین حساب کاربری گوگل شما

مشارکت های نادرست کاربر راهنمای محلی گوگل

جابجایی کسب و کار

ثبت در مکان‌های متراکم

تحریم حساب کسب و کار شما در گوگل

و دلایل دیگر که به تفصیل در این بلاگ شرح داده شده است.

موفق و پیروز باشید.